Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Bielizna damska – jaki materiał wybrać przy zakupie? - KUPIEC

Zakup damskiej bielizny nie jest sprawą prostą, powinien być dobrze przemyślany, zarówno pod względem kroju, wyglądu jak i materiału, z którego bielizna jest wykonana. Jedną z najważniejszych cech bielizny jest właśnie materiał, który decyduje o jakości wykonania oraz o tym, czy bieliznę będzie się nosiło wygodnie. Warto wiedzieć, jaki materiał bielizny jest najlepszy, a którego warto unikać.

Materiał naturalny czy syntetyczny?

Kiedy kupujemy damską bieliznę, warto zwracać uwagę na metkę i na skład wyrobu. Najlepszej jakości jest bielizna wykonana z naturalnych materiałów, a nie syntetyczna. Kupując taką bieliznę mamy pewność, że w praniu nic się z nią nie stanie, a jej struktura będzie gwarantowała przyjemne noszenie. Bielizna damska wykonana z materiału naturalnego jest właściwie niewyczuwalna i nadaje się na każdą pogodę – zarówno na zimne, jak i upalne dni, ponieważ jest w pełni przepuszczalna. Mankamentem może być tylko cena, wyższa w przypadku bielizny z materiałów naturalnych, jednak jest to zrozumiałe z racji wyższej jakości bielizny. Dawniej bielizna wykonana z materiałów syntetycznych była rzadkością, jednak zdobyła popularność w momencie, w którym na całym świecie pojawiła się moda na bieliznę wyszczuplającą, w której zaczęto stosować włókna syntetyczne.

Bawełna – materiał na bieliznę idealną

Najbardziej naturalnym i pożądanym materiałem na bieliznę jest bawełna – w chwili obecnej lepszych włókien nie ma, chociaż sama bawełna różni się między sobą długością włókien, a tym samym wytrzymałością. Najdoskonalsza jest bawełna czesana, wyjątkowo delikatna dla wrażliwej skóry – jest to materiał idealny na bieliznę damską. Nie powoduje bowiem podrażnienia skóry, jest to materiał w pełni przepuszczalny i daje skórze oddychać. Bawełna powoduje, że tkanina jest niezmiernie lekka i dobrze chłonie wilgoć. Bawełniana bielizna damska jest przyjemna w dotyku i miękka, chociaż zależy to od stopnia zaawansowania procesu merceryzacji, któremu poddawane są włókna. Z bawełną starają się konkurować inne materiały naturalne, między innymi włókno bambusowe czy wiskoza, jednak charakteryzują się one gorszą jakością niż bawełna.

Bielizna damska z materiałów syntetycznych

Nowoczesna bielizna damska bardzo często wykonana jest z włókien syntetycznych – elastanu, mikrofibry czy poliamidu. Niestety, taka bielizna nie gwarantuje komfortu noszenia, często podrażnia skórę, a do tego nie daje jej oddychać. Szczególnie kiepsko sprawdza się podczas upalnych dni, kiedy skóra zaczyna się pocić, co materiały sztuczne jeszcze potęgują. Bielizna damska wykonana z materiału syntetycznego jest jednak bardziej szykowna niż bielizna bawełniana i prezentuje się na ciele ładniej, można ją idealnie dopasować do figury. Bielizna syntetyczna coraz częściej ma spełniać funkcję wyszczuplającą. Ostateczna decyzja odnośnie zakupu konkretnego rodzaju bielizny powinna zależeć od klientki – na pewno nie warto na tym oszczędzać, w końcu liczy się nie tylko wygląd bielizny, ale również komfort i wygoda jej użytkowania.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *