Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Jak kupować kosmetyki dla zwierząt? - KUPIEC

Czy zwierzęta potrzebują kosmetyków? Odwiedzając sklep zoologiczny, do wyboru mamy przeróżne preparaty pielęgnacyjne. Oczywiście nie są one niezbędne, jednakże wiele z nich okazuje się być bardzo przydatnych. Wykąpanie pupila w samej wodzie z pewnością nie da takich efektów jak w specjalnym szamponie dla zwierząt. Ponadto większość właścicieli pragnie, aby ich czworonogi były ładne. Psy i koty są traktowane jak członkowie rodziny, z którymi chodzi się nawet do salonów fryzjerskich/piękności. Za pomocą kosmetyków można nie tylko poprawić wygląd swoich pupili, ale także uporać się z niechcianymi lokatorami w sierści zwierzaków. Jak zatem wybrać odpowiednie kosmetyki dla swojego psa i kota?

Piękny pupil

Na rynku z pewnością nie brakuje różnego typu kosmetyków dla zwierząt, jednak nie wszystkie z nich są godne polecenia. Nie brakuje także tych o wątpliwej jakości i podejrzanym skaldzie. Jeśli już więc decydujemy się na zakup preparatów przeznaczonych dla zwierząt, należy zwrócić uwagę na skład produktu oraz na kwestię bezpieczeństwa i jakość. Zaleca się zakup sprawdzonych produktów, renomowanych marek. Najpopularniejsze są szampony i odżywki oraz środki do higieny jamy istnej, uszu i do pielęgnacji oczu. Podobnie jak u ludzi również u zwierząt mogą wystąpić reakcje alergiczne na dany preparat, dlatego też należy kupować świadomie. Bardzo ważne jest to, aby w przypadku czworonogów stosować kosmetyki powstałe z myślą o ich potrzebach. Nie powinno się stosować kosmetyków przeznaczonych dla ludzi w przypadku zwierząt, gdyż ich skóra i sierść mają inne wymagania.

Jakie zatem kosmetyki będą dobre? Najlepiej aby miały one prosty i przejrzysty skład, oparty na naturalnych składnikach. Powinny one także być nietoksyczne i biodegradowalne. Zamiast chemicznych perfum w składzie powinny znajdować się zapachowe ekstrakty roślinne. Kosmetyki dla psów i kotów nie powinny zawierać chemicznych barwników, konserwantów ani też przeciwutleniaczy. Warto również wybierać takie preparaty, które nie były testowane na zwierzętach. Najlepiej jest stawiać na produkty przygotowane z najwyżej jakości składników.

Tego unikaj

Ogólnie nie zaleca się kupować produktów zawierających składniki, których nazwy nic nam nie mówią. Mogą one bowiem być źródłem reakcji alergicznych, podrażnień skórnych, problemów z płodnością/tarczycą/systemem immunologicznym. Z całą pewnością w składzie kosmetyku dla zwierzęcia nie powinny znaleźć się ftalany, bisfenole, parabeny ani też PBC. Trzeba pamiętać o tym, że oprócz podrażnienia skóry może dojść do znacznie poważniejszych reakcji organizmu na dany kosmetyk. Niektóre substancje w kosmetykach są na tyle niebezpieczne, że przyczyniają się do powstania raka czy powodują wady rozwojowe płodu. Skóra zwierzęcia absorbuje bowiem to, co zostanie na nią nałożone. Jeśli w opisie danego kosmetyku nie ma podanego pełnego składu czy też jest on dla nas niejasny, warto skontaktować się mailowo ze sprzedawcą w celu udostępnienia bardziej szczegółowych informacji. Chodzi bowiem nie tylko o wygląd, ale także o zdrowie naszego pupila.


1 komentarz

Martyna · 1 października, 2020 o 1:17 pm

O zwierzęta powinniśmy dbać tak samo jak o siebie, czy swoje dzieci. Bardzo wartościowy artykuł!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *