Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Meble z drewna: wyjątkowe stoły i stoliki kawowe - KUPIEC

Wyposażanie wnętrz wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym, ponieważ wymaga dobierania do siebie rodzaju wykończeń ścian i podłóg, stylu mebli i pasujących do nich dodatków. Aby aranżacja domu czy restauracji była naprawdę wyjątkowa, warto postawić na meble i dekoracje, które zostały wykonane ze starego drewna.

Meble z drewna

Ten naturalny materiał każdemu pomieszczeniu dodaje prawdziwej przytulności, ale też ponadczasowego stylu. Wyjątkowe produkty z drewna proponuje zaś Paul Bunyan. Na stronie tego internetowego sklepu znaleźć można między innymi drewniane:

  • stoły (wyłącznie drewniane lub z metalowymi nogami),
  • stoliki kawowe,
  • krzesła (do domu i kawiarni),
  • meble łazienkowe,
  • skrzynie dekoracyjne,
  • parapety,
  • ramy do luster i obrazów,
  • blaty do mebli,
  • deski sufitowe.

Jeśli chodzi o meble, to wiadomo, że jednymi z najważniejszych są stoły. To przy nich spożywa się wspólne posiłki i rozmawia całymi godzinami. Warto więc wybierać takie, które będą sprzyjać miłej atmosferze i będzie się przy nich po prostu miło siedziało. Właśnie takie są stoły zrobione ze starego drewna. Swoim wyglądem opowiadają one niejako swoją bogatą historię i sprawiają, że dom wydaje się o wiele bardziej przytulny. Jeszcze lepiej zaś, kiedy ich blaty są rżnięte cięte albo ciosane – wtedy ich wygląd jest dosłownie nie do podrobienia, a one są jedyne w swoim rodzaju. Zaletą stołów z drewna jest także to, że ich blaty mogą być naprawdę duże (oczywiście ich rozmiar dobiera się do wielkości wnętrza, a także ilości osób, które będą przy nich siadać). Blaty mogą być zaś owalne, okrągłe, kwadratowe i oczywiście prostokątne. Duży stół z oryginalnego, starego drewna na pewno sprawdzi się w każdej jadalni, a cały ich zestaw – w wyjątkowej restauracji.

Co ustawić w salonie?

Oczywiście dużą rolę odgrywa w nim zawsze komplet wypoczynkowy, ale nie można zapominać, że równie ważny jest stolik – ustawiany zazwyczaj przed kanapą. Nazywa się go stolikiem kawowym, bo to tam często podaje się swoim gościom te gorące napoje oraz drobne przekąski. Idealnie jest, kiedy stolik będzie na tyle duży, by pomieścić wszystkie najważniejsze rzeczy, a jednocześnie będzie oddziaływał na zmysły samym swoim wyglądem. Tu właśnie sprawdzi się stolik wykonany ze starego drewna. Jego kształt i wykonanie przez producenta jakim jest Paul Bunyan, będą gwarancją prawdziwego piękna (dzięki ręcznej obróbce), a zarazem wyrafinowania. Co ważne, stolik może być wykonany wyłącznie ze starego drewna, ale zdecydować się można również na taki z metalowymi nogami (pokrytymi odpornym na zarysowania lakierem z matowym wykończeniem). Każdy drewniany blat jest zaś odpowiednio zabezpieczony (np. naturalnymi olejowoskami), dzięki czemu jest w stanie służyć przez długie lata. Warto tutaj zauważyć, że drewniany stół w jadalni oraz opisywany powyżej stolik kawowy, ustawiony w salonie, staną się duetem idealnym. Będą one podstawą wyposażenia domowych wnętrz i sprawią, że dobranie pozostałych mebli i dodatków będzie już tylko formalnością, bo to właśnie meble z drewna będą przyciągać do siebie uwagę.

Kategorie: Ciekawe

1 komentarz

Zofia · 8 października, 2020 o 7:11 pm

Ciekawy artykuł, dużo fajnych pomysłów.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *