Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Dziesiątki pomysłów na ciekawe inwestowanie - KUPIEC

Każdy dzisiaj zastanawia się w co zainwestować pieniądze, które się posiada w nadwyżce, najczęściej zaoszczędzone gdzieś na kontach. Każdy, kto taką nadwyżkę zaoszczędzoną posiada. Ci, którzy nie myślą o regularnym oszczędzaniu bądź tez nie mają czego oszczędzać mają o tyle mniejszy problem, że nie muszą się zastanawiać w co pieniądze zainwestować. Na inwestowanie jest dzisiaj wiele pomysłów, raz lepszych raz gorszych. Każdy może sobie wybrać jakiś instrument inwestycyjny dla siebie, ale dobrze jest wybrać mądrze i idealne do swoich oczekiwań. Niestety, ale raz po raz słychać o przypadkach, które zniechęcają do inwestowania.

Głośno było na przykład, jeśli chodzi o polisolokaty, przy których nie do końca każdy inwestujący rozumiał co się dzieje z jego inwestycją i dlaczego. Ale takich wpadek jak polisolokaty było więcej w polskich finansach, nie o wszystkich było jednak tak głośno. Nic dziwnego, że klienci firm ubezpieczeniowych się na taki instrument połasili, bo przecież oferowano całkiem spory zysk. Podobny zysk do tego, który można było osiągnąć z pewną gdańską firmą, która dzisiaj już nie istnieje na mapie polskich przedsiębiorstw. Na przeciwnym biegunie mamy dzisiaj lokaty i konta oszczędnościowe, w które też można inwestować, ale od których trudno dzisiaj oczekiwać jakichkolwiek zysków. Minimalne procenty i odsetki pomniejszone o stosowne podatki sprawiają, że w praktyce jedynie zamrażamy swoje środki, które nie zarabiają.

Dobre pomysły na inwestowanie niosą za sobą spore ryzyko, ale możliwości zarobienia pieniędzy są duże. I nie zamrażamy części kapitału tak jak zrobiły to właśnie polisolokaty, których nie można było zbyt wcześnie zamknąć. Do takich inwestycji zaliczymy dzieła sztuki, wina albo złoto. Inwestowanie w towary i kruszce to dzisiaj bardzo dobra inwestycja, tyle, że dość mocno ryzykowna. Jeśli jednak oczekujemy wysokich zysków to koniecznie musimy się pogodzić z tym, że relatywnie więcej możemy stracić. Nie mniej jednak inwestycja zależy od nas samych i to my decydujemy jak, kiedy, co i ile wypłacić.

Znowu warto w tym miejscu przypomnieć o tym, że polisolokaty takiej możliwości nie dawały, a wykupić odłożone pieniądze z zyskiem można było dopiero po kilkunastu latach. Przy czym, żebyśmy byli sprawiedliwi to musimy napisać, że polisolokaty to naprawdę duże możliwości inwestycyjne i spory możliwy zysk do osiągnięcia. Z tą jednak uwagą, że trzeba dokładnie przeczytać wszelkie warunki umowy i dokładnie wiedzieć, co się podpisuje. Jeśli czegoś nie rozumiemy to nie musimy niczego podpisywać. Warto też dopytać doradcy, który oferuje nam polisolokaty o to, kiedy najwcześniej możemy sięgnąć po odłożone przez nas pieniądze.

Oprócz wspomnianych powyżej instrumentów inwestycyjnych tradycyjnych i nowoczesnych cały czas mamy do dyspozycji inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Jest to bardzo ciekawa forma zainwestowania kapitału, dzięki czemu można go zresztą pomnożyć w dość szybkim czasie. Przy wybieraniu któregoś z funduszy koniecznie spójrzmy na to, jakim on się charakteryzuje stopniem ryzyka. Prawidłowość jest oczywiście taka, że im większy stopień ryzyka tym większe możliwości osiągania zysku.

Do funduszy można by nawet porównać trochę polisolokaty bo to jest trochę podobne, ale tylko trochę. Fundusze możemy w każdej chwili zamknąć wypłacając wszystko co uzbieraliśmy w dowolnym momencie. Możemy wypłacić dokładnie taką kwotę, jaką zaoszczędziliśmy pomniejszoną bądź powiększoną o zysk bądź stratę wynikająca z kursów jednostek funduszy inwestycyjnych, które kupiliśmy. Bardzo ciekawa opcja, ale takie inwestowanie polecane jest osobom, które mają już w tym spore doświadczenie. Inwestowanie w fundusze jest dzisiaj jednak najpopularniejszym sposobem na pomnażanie swoich wolnych środków i odłożonych pieniędzy.

Kategorie: Pieniądze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *