Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Wyjazd na narty w region Cervinia – podstawowe informacje - KUPIEC

To, czy wyjazd na narty będzie udany, zależy od wielu zmiennych. Bez wątpienia jedną z nich jest odpowiedni wybór miejsca. Kiedy myślimy o zagranicznym wyjeździe na narty, w pierwszej kolejności do głowy przychodzą Alpy. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda miejscowość i ośrodek narciarski w regionie zapewnia takie same doświadczenia. Aby skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez Alpy, możemy zdecydować się na wyjazd do Cervinii we Włoszech.

Wyjazd na narty do Cervinii – bajeczna miejscowość na pograniczu Włoch i Szwajcarii

Cervinia jest jednym z największych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich znajdujących się we Włoszech. Wioska znajduje się na pograniczu ze Szwajcarią, a sama osada została połączona z częścią szwajcarską. Po stronie Włoskiej możemy wykorzystać profesjonalne wyciągi, aby dostać się na wysokość ok. 3500 m n.p.m. Po drugiej stronie na szczyt możemy się wybrać kolejką lub zjeżdżać na znajdującym się nieco niżej lodowcu. Trzeba jednak pamiętać, że aby używać stoków po stronie szwajcarskiej musimy zaopatrzyć się w dodatkowy karnet (lub mieć Cervinia skipass). Samo miasteczko cechuje się typowo włoskim charakterem, dlatego nikogo nie powinna dziwić jego popularność. Miejscowość ta usytuowana jest na wysokości wynoszącej 2050 m n.p.m. Tym, co wyróżnia wyjazd na narty do Cervinii, są wyjątkowo dogodne warunki śniegowe do jazdy, długości stoków i ich różne poziomy zaawansowania oraz dodatkowe atrakcje, które umożliwiają spędzanie czasu w ciekawy sposób również poza stokiem.

Jakich warunków narciarskich możemy się spodziewać podczas wyjazdu narciarskiego do Cervinii?

Wyjazdy do miejscowości Cervinia od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Jest to rezultat bardzo dużej różnorodności tras dostępnych dla narciarzy. Decydując się na zakup karnetu „international”, możemy korzystać z tras Breuil-Cervinia, Valtournenche oraz terenu znajdującego się po stronie Szwajcarskiej, czyli Zermatt. Razem otrzymujemy ok. 360 kilometrów stoków narciarskich.
Wyjazd na narty do Cervinii jest jednak prawdziwą przygodą nie tylko dla bardzo doświadczonych narciarzy. W najbliższej okolicy miejscowości i przy głównych stokach możemy znaleźć wiele tzw. oślich łączek i stoków dostosowanych do potrzeb i możliwości początkujących. Narciarze dopiero zaczynający jeździć na nartach lub snowboardzie, znajdą coś dla siebie również w Valtournenche, ponieważ jest tam aż 7 tras przygotowanych specjalnie dla początkujących. Valtournenche jest ośrodkiem narciarskim w niewielkiej odległości od Cervinia, a sam stok jest połączony z trasą Cervinia – Breuil oraz ze szwajcarskim ośrodkiem Zermatt. Valtournenche sprawdzi się idealnie dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy, ponieważ zazwyczaj stoki są tam znacznie mniej zatłoczony oraz nieco łagodniejsze. Nie oznacza to jednak, że nie jest to odpowiednie miejsce dla doświadczonych narciarzy, co najlepiej potwierdza najdłuższa trasa Gran Pista (6,7 kilometra), której różnica poziomów wynosi 1294 metry.

Wyjazd narciarski do Cervinii – co czeka na nas poza stokiem?

Cervinia daje gwarancję niesamowitych przeżyć, z czego największe z nich to możliwość pokonywania długich kilometrów na nartach lub snowboardzie. To jednak nie wszystko. W miasteczku znajdziemy takie atrakcje jak m.in. lodowisko, basen lub fitness, halę sportową oraz wiele wydzielonych punktów widokowych doskonale pokazującymi piękną okolicę. Poza tym, wielbiciele aktywnego spędzania wolnego czasu, mogą spróbować swoich sił podczas wspinaczki na zamarznięte wodospady. Miasta w Alpach tętnią życiem również nocą i to nie tylko ze względu na możliwość korzystania do późnych godzin z oświetlonych stoków. W miejscowości Cervinia na przybyłych turystów czekają liczne dyskoteki. W wielu z nich muzyka grana na żywo rozbrzmiewa do samego rana i zapewnia niezapomniane doświadczenia.

Wyjazd do Cervinii z NaStok

Planując wyjazd na narty do Cervinii lub innych miasteczek położonych w regionie Alp warto skorzystać z usług firmy NaStok, która każdego roku organizuje kompleksowe wyjazdy dla narciarzy w różnych grupach wiekowych. NaStok aranżuje wycieczki dla klientów indywidualnych, grupowych oraz rodzin. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również na lepszych warunkach otrzymać Cervinia Skipass, czyli karnet upoważniający do korzystania z większości stoków w okolicy oraz infrastruktury wchodzącej w jego skład jak np. wyciągi, Wyjazd organizowany przez profesjonalistów gwarantuje pewność, że wybrane miejsce oraz warunki będą dostosowane do naszych potrzeb, co sprawi, że wyjazd na narty przebiegnie w oczekiwany i zadowalający sposób. Więcej informacji na temat wyjazdów można znaleźć na stronie http://nastok.pl/.


1 komentarz

Anna · 13 października, 2020 o 3:06 pm

Cervinia to bardzo piękny region. Chciałabym tam kiedyś pojechać.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *