Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Sprzedaż domu bez pośrednika - KUPIEC

Osoby, które planują sprzedaż jakiejś nieruchomości, a nie wiedzą jak sprzedać dom, mogą zwrócić się o pomoc do specjalistów. Wówczas na pewno stracimy nieco pieniędzy, gdyż biuro nieruchomości pobierze od nas prowizję. Mimo wszystko trzeba zdawać sobie sprawę, że znacznie szybciej pozbędziemy się domu lub mieszkania. Czasami jednak warto podjąć ryzyko. Nawet jeśli nie wiemy jak sprzedać dom, warto spróbować umieścić ogłoszenie na kilku portalach. Być może okaże się, że sami poradzimy sobie ze znalezieniem kupca.

Większość ludzi postępuje w taki właśnie sposób. Nawet ci, którzy nie wiedzą jak sprzedać dom skłaniają się ku samodzielnej sprzedaży. Powodem jest tutaj eliminacja kosztu związanego z wynajęciem pośrednika. Prowizja, którą pobiera biuro nieruchomości wynosi nawet 3 procent ceny transakcyjnej. W ostateczności może się zatem okazać, że niepotrzebnie oddamy komuś kilkanaście tysięcy złotych. Warto zwrócić także uwagę na to, że opłatę pośrednictwa będzie musiała uiścić nie tylko osoba, która sprzedaje mieszkanie lub dom, ale także osoba, która je kupi. Dlatego większość osób omija biura nieruchomości szerokim łukiem i domów na sprzedaż poszukuje w ogłoszeniach bezpośrednich. Nic dziwnego, gdyż nawet osoba, która nie wie jak sprzedać dom, na pewno w kilku słowach będzie umiała o nim opowiedzieć.

Zanim zaczniemy się zastanawiać nad tym jak sprzedać dom, powinniśmy oszacować wartość domu. Właściwa wycena nieruchomości będzie miała z pewnością ogromne znaczenie. Jeśli cena będzie za wysoka to na pewno długo nie będziemy potrafili znaleźć kogoś, kto kupi nieruchomość. Jeśli natomiast cena będzie za niska to stracimy na tej transakcji. Aby dokonać prawidłowej wyceny nie trzeba od razu prosić o pomoc profesjonalisty. Można to zrobić samemu. Wystarczy przejrzeć ceny lokali o podobnej wielkości i standardzie, które oferowane są do sprzedaży w naszej okolicy. Wówczas na pewno poznamy orientacyjną wartość rynkową nieruchomości. Wyceniając nieruchomość należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wielkość oraz położenie, ale także standard wykończenia.

Czytając informacje na temat tego jak sprzedać dom z pewnością dowiemy się, że kolejnym krokiem powinno być przygotowanie dokumentów. Właściciel domu musi w chwili sprzedaży dysponować wszelkimi dokumentami, które poświadczają prawo własności do jakiejś nieruchomości. Najważniejsza będzie z pewnością kopia aktu notarialnego. Oczywiście przyda się także wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Osoba, która będzie zainteresowana kupnem naszego domu z całą pewnością będzie chciała obejrzeć te dokumenty.

Każdy kto wie jak sprzedać dom na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważne jest także przygotowanie oraz promocja naszej oferty. Do wyboru będziemy mieć między innymi prasę, telegazetę oraz różnego rodzaju serwisy internetowe. Wiadomo, że jeśli chcemy dotrzeć do osób starszych to wówczas powinniśmy wybrać ogłoszenie prasowe. W przypadku osób młodych najlepszym kanałem będzie z pewnością internet. Ogłoszenia internetowe mają bardzo wiele zalet. Jedną z największych jest to, że możemy dotrzeć z informacją do niezliczonej ilości osób.

Kategorie: Pieniądze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *