Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 238

Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched closing parenthesis at offset 22 in /home/nprofi13/domains/kupiecpoz.pl/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 239
Hotel dla psów - KUPIEC

Aby otworzyć tego typu placówkę, nie musimy posiadać żadnych uprawnień lub pozwoleń – jak dotąd działalność hotelu dla zwierząt nie podlega nadzorowi Inspekcji Weterynaryjnej. Wystarczy więc dysponować atrakcyjnie położoną działką i mieć nieco gotówki do zainwestowania, aby stać się właścicielem hotelu dla zwierząt. Należy jednak pamiętać, iż takie przedsięwzięcie nie od razu zacznie przynosić duże zyski – lepiej więc, przynajmniej początkowo, traktować je jako uboczne źródło dochodu.

Hotele dla zwierząt mają rację bytu wszędzie tam, gdzie mieszkają zamożni klienci, którzy zechcą wydać 30-40 za dobę za przechowanie swojego pupila. Dlatego hotel dla zwierząt powinien być usytuowany w bliskim sąsiedztwie dużej aglomeracji, najlepiej w miejscu oddalonym od innych zabudowań (unikniemy w ten sposób skarg sąsiadów, którzy może irytować czyniony przez zwierzęta hałas).

Wyposażenie

Hotel powinien się składać z boksów dla zwierząt i dużego wybiegu, służącego do spacerów oraz rekreacji. Kojce najlepiej wyłożyć kafelkami, zapewniającymi utrzymanie właściwej higieny. Część hotelowa powinna być ogrzewana oraz oświetlona, natomiast część rekreacyjna (minimum 2 tys. m2) odgrodzona wysokim płotem, który uniemożliwi zwierzętom opuszczenie terenu. Warto również wyposażyć hotel w zabawki dla psów i kotów oraz oczko wodne lub mały ogrodowy basen do kąpieli (propagatorem idei, iż zabawy w wodzie wpływają terapeutycznie na psią psychikę, jest znany na całym świecie „zaklinacz psów”, Cezar Millan).

Ważne! Zwierzętom podczas całego pobytu należy zapewnić opiekę weterynaryjną i warunki zbliżone do warunków domowych. Warto też przygotować specjalny kwestionariusz, w którym właściciel opisze przyzwyczajenia oraz charakter swojego pupila – dzięki temu opieka na zwierzęciem stanie się łatwiejsza. W większości schronisk właściciel jest również proszony o dostarczenie ulubionych zabawek zwierzęcia lub kocyka do spania (akcesoria te minimalizują stres związany z rozłąką i umożliwiają szybszą adaptację do nowego otoczenia).

Dodatkowe usługi

Na największy dochód schronisko dla zwierząt może liczyć w okresie letnim, kiedy to właściciele udają się na urlop i nie mają z kim zostawić domowego pupila. W pozostałych miesiącach rentowność przedsięwzięcia zależy od pomysłowości i inwencji właściciela hotelu. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które mogą przynieść dochód również poza sezonem:

1. Świetlica dla zwierząt – pies lub kot przebywa w hotelu tylko w godzinach pracy właściciela. W tym czasie jest karmiony oraz uczy się życia w stadzie.

2. Szkolenie hotelowe – podczas pobytu w hotelu pies przechodzi indywidualny, intensywny trening posłuszeństwa pod okiem doświadczonego tresera.

3. Hotel połączony z lecznicą i salonem fryzjerskim, oferującym takie zabiegi pielęgnacyjne, jak mycie, strzyżenie, przycinanie pazurów itp.

4. Hotel dla rekonwalescentów – przeznaczony dla zwierząt, które wymagają stałej opieki weterynaryjnej (ciężko chorych lub po skomplikowanych zabiegach chirurgicznych). Właściciel może odwiedzać domowego pupila, przechodzi też szkolenie w opiece nad rekonwalescentem.

Kategorie: Ciekawe

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *